De keuken van Panama weerspiegelt haar ligging en geschiedenis: een brug tussen Noord en Zuid, tussen de Atlantische en de Stille Oceaan. Het resultaat? Een kleurrijke mix van Latijnse, Afrikaanse, Caribische en inheemse smaken, met volop verse vis, tropisch fruit en maïs als rode draad. Verwacht geen haute cuisine, maar wel eerlijke, geurige gerechten en verrassende combinaties.
Rijst en bonen zijn vaste onderdelen van elke maaltijd, vaak gecombineerd met vlees, kip of vis. Aan de Caribische kust worden veel gerechten bereid met kokosmelk, wat een zachte, romige toets geeft. Ook yucca (cassave), zoete aardappel en bakbanaan zijn populaire bijgerechten.
Typisch voor Panama zijn gerechten als ropa vieja (gestoofd rundvlees), arroz con pollo (rijst met kip), sancocho (kruidige kippensoep met yucca en koriander), en patacones – dubbelgebakken plakjes groene bakbanaan, krokant van buiten en zacht van binnen. Op straat eet je empanadas, tamales en ceviche in talloze variaties.
Panama’s tropisch klimaat levert een overvloed aan fruit: mango, papaya, ananas, guanábana, passievrucht, watermeloen… Je drinkt het als versgeperste jugo natural of in een milkshake. Ook populair: chicha de arroz con piña (rijst-ananasdrank) en agua de panela – zoete drank van suikerriet.
Van de markten in Panama-Stad tot kleine dorpskeukens in de bergen: de Panamese eetcultuur is gastvrij, veelzijdig en diep geworteld in het dagelijks leven. Eten is hier geen prestatie – het is traditie, warmte en gemeenschap.
---
* 2 kippenbouten of 300 g kippendijfilet
* 250 g rijst
* 1 ui, gesnipperd
* 1 rode paprika, in stukjes
* 2 tomaten, in blokjes
* 1 teentje knoflook, gehakt
* ½ tl komijn
* ½ tl kurkuma (of annatto voor kleur)
* kippenbouillon
* olie, zout, peper
* optioneel: kappertjes, koriander, doperwten
1. Bak de kip goudbruin in olie, haal uit de pan.
2. Fruit ui, knoflook, paprika, tomaat en kruiden. Voeg de rijst toe en bak kort mee.
3. Voeg de kip terug toe, schenk bouillon erbij tot alles net onder staat.
4. Laat sudderen tot de rijst gaar is en het vocht is opgenomen (ca. 25 min).
5. Garneer met verse koriander of kappertjes.
Een geurige maaltijd voor elke dag – vullend, vriendelijk en vol smaak.
---
Bakbananen in dikke plakken, gefrituurd, platgedrukt en opnieuw gebakken. Serveer met kruidige guacamole of tomatensalsa voor een hartige, vega snack die je overal in Panama vindt.
🌍 Wilt u meer weten over een bestemming of heeft u specifieke reiswensen? Neem gerust contact met ons op – wij denken graag met u mee.
Neem contact met ons op
Treasury Travel brengt alle boekingen onder bij:
United Travel
ANVR: 5471
SGR: 3642
KvK: 55901152
U boekt en betaalt aan United Travel.